• GMINNA OLIMPIADA MATEMATYCZNA

• W dniu 30 maja 2023r., w Szkole Podstawowej im. Michała Lengowskiego w Rudzienicach odbył się finał II Gminnej Olimpiady Matematycznej.

W finale wzięło udział 41 uczniów z oddziałów V-VIII, ze wszystkich Szkół Podstawowych Gminy Iława, a wśród nich uczniowie z SP w Gromotach.

Niezmiernie miło nam poinformować, że zaszczytne

II miejsce wśród uczniów klas VI zajął WOJCIECH WASIEWSKI,

a III miejsce w kategorii klas VIII - MICHAŁ KRECZKOWSKI.

SERDECZNIE CHŁOPCOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

• "Z okazji Dnia Dziecka

życzymy Wam KOCHANI UCZNIOWIE,

aby wszystkie fajne dni w żółwim tempie upływały

i w przygody opiewały,

by nie było zbyt szybkiej, porannej pobudki,

a wiatr rozwiewał wszystkie smutki."

Serdeczne podziekowania dla Rady Rodziców za pomoc w przygotowaniu wspaniałego Dnia Dziecka. Dziekujemy!!!!

• MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY

• 25 kwietnia 2023r. w Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK pod patronatem starosty Bartosza Bielawskiego, w których na torze zadaniowym rywalizowało 10 drużyn z terenu powiatu iławskiego. Organizatorem Mistrzostw był Oddział Rejonowy PCK w Iławie.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie :

Maja Rybińska-kl. VIII

Kornelia Jackowska-kl. VIII

Lena Tetkowska-kl. VIII

Artur Sobczyński-kl.VIII

Wojciech Wasiewski- kl.VII

Opiekun drużyny: Joanna Olszewska

Dziękujemy serdecznie również Pani Joannie Stopie za pomoc w przygotowaniu uczniów oraz Radzie Rodziców za doposażenie apteczki.

Drużynie naszej udało się wywalczyć III miejsce .

Wiedzę teoretyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy weryfikowano za pomocą pisemnego testu. Natomiast umiejętności praktyczne uczestników oceniane były przez sędziów na 5 stanowiskach pozoracyjnych. Zawodnicy musieli poradzić sobie z krwotokiem po skaleczeniu nożem oraz szkłem, raną po oparzeniu oraz nieprzytomną osobą po upadku ze schodów i porażeniu prądem. Nie zabrakło utrudniających osób z zaburzeniami wywołanymi zażyciem substancji zabronionych czy leków. Największym wyzwaniem dla zawodników było opanowanie emocji pozorantek oraz własnych w trakcie zabezpieczania amputowanych palców i przebitej nożem na wylot dłoni. W wielu sytuacjach konieczne było przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osoby dorosłej oraz dziecka. Sędziowie oceniali także sposób użycia środków ochrony osobistej i sposobu informowania o zdarzeniu dyspozytora numeru alarmowego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

• 30. jubileuszowa edycja Olimpiady Zdrowia PCK.

• Dnia 21.04.2023 r. w Centrum Aktywności Lokalnej w sali 27 odbyła się 30 edycja Olimpiady Zdrowia PCK -etap rejonowy. Szkołę naszą reprezentowała uczennica   kl. VII Ewelina Komosińska, która w etapie szkolnym uzyskała największą liczbę punktów a w etapie rejonowym zajęła II miejsce.

Serdeczne gratulacje!!!

Olimpiada Zdrowia PCK to konkurs przeznaczony dla uczniów klas 6 – 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich. Konkurs składa się z czterech etapów – szkolnego, rejonowego (powiatowego), okręgowego (wojewódzkiego) i finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy rozwiązują test wiedzy obejmujący zagadnienia związane z promocją zdrowia, zdrowym stylem życia, zdrowym żywieniem, promowaniem aktywności fizycznej, ekologii, a także przeciwdziałaniem marnowaniu żywności i surowców. Każdego roku w Olimpiadzie bierze udział na wszystkich etapach prawie 40 000 osób.

• Gminne Eliminacje XXXIX Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z poezją"

• W dniu 27.04.2023r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbyły się Gminne Eliminacje XXXIX Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z poezją". SP w Gromotach reprezentawali uczniowie:

-Sara Kreczkowska (klasa III) prezentowany utwór: " Rogal i bułka" Hanny Nienackiej,

-Alicja Fryc (klasa III)  prezentowany utwór: " Spóźniony słowik" Juliana Tuwima,

-Agnieszka Mroczyńska (klasa VII) prezentowane utwory: "Jarmark cudów" Wisławy Szymborskiej i "Ania z Zialonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery,

-Wojciech Wasiewski (klasa VII) prezentowane utwory: "Niepewność" Adama Mickiewicza i "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.

W kategorii klas I- III zaszczytne II miejsce zajęła Sara Kreczkowska.

WSZYTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH WYSTĘPÓW!