• WYJAZD DO KINA W DNIU 24.10.2023R.

• W dniu dziesiejszym (24.10.2023r. ) uczniowie klas I-VI mieli okazję obejrzeć spekatkl pt. " Przygody Tomka Sawyera"  realizowanego przez Teatr ARTENES z Wrocławia.

• Ogólnopolski Test Dysleksji- 05-10.10.2023r.

• Masz trudności w szkole? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie reguł pisowni sprawia Ci duży kłopot?  A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u Twojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.

Jak to sprawdzić? Świetną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksjiorganizowany w dniach 5-10 października 2023 r. Udział jest bezpłatny. Test można rozwiązać zarówno przez przeglądarkę, jak i w bezpłatnej aplikacji Zday dostępnej w Google Play (https://play.google.com/store/apps/details?id=live.zday.app&pli=1) oraz App Store (https://apps.apple.com/pl/app/zday/id6461458006?l=pl).

Wykonanie testu zajmuje nie więcej niż 10-15 minut, a uczeń od razu zobaczy swój rezultat. Będzie to przedstawione w procentach prawdopodobieństwo , że masz dysleksję opatrzone komentarzem identyfikującym Twoje trudności oraz sugerującym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastępuje
             wizyty w poradni psychologiczno-pedagogicznej
            , ale może być sygnałem do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie trzeba się bać ani wstydzić. U wielu sławnych osób zdiagnozowano to zaburzenie i ich przykład pokazuje, że nie przeszkodziło im w zrobieniu spektakularnej kariery.

Wielu uczniów zbyt późno dowiaduje się, że mogą mieć dysleksję. Z tego powodu osiągają między innymi gorsze rezultaty na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ są oceniani na równi z ogółem uczniów - mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. - U podstaw Ogólnopolskiego Testu Dysleksji leży zapobieganie takim sytuacjom.

Już teraz wejdź na stronę:
            https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/ aby poznać szczegóły wydarzenia.

Ogólnopolski Test Dysleksji skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż). W sytuacji, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, zalecamy, aby test był wypełniany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy serwisu edukacyjnego
            Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiegofundacji Kopalnia Pomysłów oraz fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej. Test organizowany jest w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie:

• #SprzątamyDlaPolski

• Dnia 04.10.2023r. uczniowie i nauczyciele SP w Gromotach włączyli się do akcji #SprzątamyDlaPolski. Uczniowie posprzątali wieś oraz jej okolice. Pogoda nie dopisała ale nikt nie marudził i akcja zaakończyła się bardzo pomyślnie. Zebraliśmy aż 10 worków smieci, kórych odbiór zapewniła nam firma KOMA.

"Czas posprzątać okolicę,

bo w niej śmieci jest za wiele.

W każdym rowie widać puszki

tak więc ruszmy nasze nóżki.

To co zbędne pozbieramy

i do kosza powyrzucamy,

bo tam miejsce jest dla śmieci

wiedzą o tym wszystkie dzieci."

UCZNIOWIE SP W GROMOTACH

• KARTOFLADA- DZIEN ZIEMNIAKA

• Dnia 29.09.2023r. w Szkole Podstawowej w Gromotach odbył się Dzien Ziemniaka, czyli Kartoflada. Oprócz licznych atrakcji dzieci z wychowawcami tworzyły kosze pełne darów jesieni.

Za wspaniałą oragnizację i poczętunek bardzo dziękujemy Radzie Rodzców oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Gromotach. DZIĘKUJEMY!!!

• DZIEN PRZEDSZKOLAKA

• Przedszkolaki ukochane,

bądźcie zawsze roześmiane,

niech obiadek Wam smakuje,

a w sercach radość króluje.

Niech zabawa będzie udana,

codziennie w przedszkolu od rana.